Blog o modnych dodatkach,  Inspiracje,  Porady

Jak się spakować… żeby się zmieściło – rady dla Pań

what-to-pack-weekend-getaway-louis-vuitton-suitcaseWszystko prawie gotowe… bilety wykupione, hotel zarezerwowany, a w naszych marzeniach barman już przygotowuje ulubionego drinka… pozostało się tylko spakować. No właśnie tylko czy aż, bo dla niektórych to udręka. Małą walizkę zamieniamy na walizkę średnią, a później na duży bagaż, a na końcu rezygnujemy z sukienki, bluzki, butów i już na stracie urlopu dopada nas irytacja. Jest na to rada i wcale nie jest to kupno kolejnej walizki. Sagana.pl podpowiada jak spakować się do walizki i wszystko w niej zmieścić, wystarczy trzymać się kilku zasad.

Przede wszystkim należy pakować się do pełna, a na ewentualne zakupy zabrać osobną torbę materiałową. Sprawa zmienia się, kiedy wyjazd jest planowany właśnie pod kątem shoppingu w okresie wyprzedaży, wtedy lepiej zabrać ze sobą jedynie jeden komplet na zmianę. I nie oszukuj się, zabierz największą walizkę 😉

marketing_urbanescape_low

Kiedy nasz bagaż jest ograniczony należy sprytnie zaplanować co ze sobą zabierzemy. Kilka bluzek, jedna para spodni, to już parę różnych zestawów, a jeśli urozmaicimy je biżuterią i dodatkami (np szal, pasek), które zajmują mało miejsca, to nasze stylizacje mogą się zupełnie przeobrażać. Buty należy dobierać uniwersalnie, np pantofle na obcasie, które można ubrać w ciągu dnia jak i na wieczorowe wyjścia.

Jakie ubrania są niezbędne podczas wyjazdu? Na to pytanie każda z nas musi odpowiedzieć sobie sama. Najlepszym sposobem jest wyłożenie wszystkich rzeczy, które chciałyśmy zabrać i wyeliminowanie tych, które się dublują. Trzeba też spojrzeć na nasze plany pod kątem tego gdzie się wybieramy – pakowanie trzech swetrów na Safari (na wszelki wypadek ;-)) jest bez sensu.

Oczywiście sama selekcja nie załatwia sprawy. Ze stertą ciuchów wrzuconą byle jak na pewno nie domkniemy walizki. Pozostaje więc pytanie jak układać i składać ubrania. Na dno walizki (jeśli mamy do dyspozycji walizkę na kółkach jak najbliżej nich) układamy najcięższe przedmioty  kosmetyki, książki, buty. Następnie bierzemy ubrania i układamy obok siebie tak, aby nie powstawały pomiędzy nimi luki (najlepszą metodę składania zobaczycie na filmiku zamieszczonym poniżej). Delikatne i kruche przedmioty umieść w samym środku walizki, tak aby były otoczone i zabezpieczone ze wszystkich stron. W powstałe po bokach, wolne miejsca można ułożyć drobne rzeczy takie jak szalik, skarpetki, pasek. Dobrym sposobem jest też użycie worków próżniowych. Są one powszechnie dostępne, a ich trik polega na pozbyciu się z worka nadmiaru powietrza przy pomocy odkurzacza.

Teraz zapraszamy na pokaz, mistrza pakowania 🙂

źródło: ibeauty.pl

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *