Blog o modnych dodatkach,  Co nowego w Sagana.pl,  Lookbook,  Marki

Torebka De Mehlem… made in Cracow

De Mehlem to znana krakowska pracownia kaletnicza, która istnieje już od pokoleń. Bogata tradycja rzemieślnicza sprawia, że każda torebka, która stąd pochodzi jest rękodzielniczym dziełem sztuki. Dlatego Sagana.pl musiała zrobić wszystko co w jej mocy, by zaoferować te torebki swoim klientom. Udało się! Warto jednak wiedzieć, co kryje się za tak świetnym wykonaniem i dlaczego wyroby sygnowane nazwiskiem de Mehlem są niepowtarzalne.

 

 

Marka została założona w 1940 roku – właśnie wtedy Jerzy i Janina de Mehlem otwierają w Krakowie na ulicy Grodzkiej pierwszy firmowy butik, który mieści się tam do dzisiejszego dnia. Jednak rodzinne rzemiosło ma swoją jeszcze dłuższą historię. Jeden z przodków rodu, pierwszy sklep z galanterią założył już w 1919 roku. Lata powojenne nie były dobrym okresem dla firmy. Żeby przetrwać przedsiębiorstwo musiało przekształcić się w zakład rzemieślniczy. Właściciel produkował torebki będąc jednocześnie nauczycielem.

 

Syn założycieli – Olgierd de Mehlem, który przejął zakład i sklep 1978 roku, jeszcze w latach 80, wystawiał produkty pracowni na zagranicznych targach, m. in. w Szwajcarii i Belgii. W latach 90, w zupełnie nowej rzeczywistości, biznes pod okiem ojca poznają Dominik i Filip. Ten ostatni od 2000 roku zarządza marką de Mehlem, a także jest głównym projektantem.

 Obecnie pracownia znajduje się na ulicy Filareckiej w Krakowie. Zatrudnia kilka osób, które nie zajmują się jednak masową produkcją, a dopilnowaniem by każda torebka była dopracowana w najmniejszym szczególe. Nie jest to proste, ponieważ jedna może składać się z aż 50 ręcznie wykrawanych elementów, a czas jaki poświęca się na jej wykonanie to łącznie nawet kilka dni.

De Mehlem wypuszcza krótkie, limitowane serie, jednak każda torba jest ręcznie wykonana, a sam projekt może ulec zmianie w zależności od indywidualnego zamówienia Klienta. To sprawia, że każda damska torebka de Mehlem to unikatowy produkt, stworzony dla kobiet, które cenią elegancję, a także pragną podkreślić swoją indywidualność, np podpisując torebkę marzeń.

 

Więcej szczegółów na sklep@sagana.pl

Źródła: demehlem.com, mmkrakow.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *